Úvod » Památky » Turistické informační centrum ŽOB

Turistické informační centrum ŽOB

adresa: Židovský hřbitov, Nezamyslova 27, 615 00 Brno
tel.: +420544526737
e-mail: tic@jewishbrno.eu
web: www.jewishbrno.eu

Otevírací doba

OTEVŘENO NEDĚLE AŽ PÁTEK
DUBEN – ŘÍJEN: 9 – 17 h, PÁTEK 9 – 16 h
LISTOPAD – BŘEZEN: 9 – 16 h, PÁTEK 9 – 15 h
24., 25., 26., 31.12. a 1.1.
9 – 13 h, pokud nepřipadne na sobotu
V PŘEDVEČER ŽIDOVSKÝCH SVÁTKŮ JAKO V PÁTEK
ZAVŘENO SOBOTA
HLAVNÍ ŽIDOVSKÉ SVÁTKY – najdete ZDE

 

Jihomoravská metropole Brno a celý okolní region jižní Moravy představoval a představuje významné centrum židovského osídlení od historických dob Českého království.

Na stránkách Turistického informačního centra Židovské obce Brno (TIC ŽOB) naleznete informace o všech významných židovských památkách v oblasti, jejich propojení a návaznosti na další zajímavá místa v regionu,. K jejich zhlédnutí Vám doporučíme ucelené turistické trasy a exkurze, jejichž výchozím místem je Brno, neboť tyto památky se nacházejí na území v působnosti ŽOB.

Zájemci mohou získat nebo rozšířit své znalosti o základních náboženských zvyklostech a tradicích, stravovacích předpisech, kulturních, vzdělávacích a jiných institucích, aby lépe poznali a pochopili židovský svět, minulý i současný. Pro židovské turisty ze zahraničí budou užitečné informace o možnostech košer stravování a duchovního naplnění, včetně mikve.

Další informace o provozu a službách infocentra naleznete na www.jewishbrno.eu.

Exkurze

  • Volně přístupný hřbitov ve dnech otevírací doby TIC ŽOB
  • Informační brožury o židovských památkách na jižní Moravě, v Brně, a osobnostech pohřbených na židovském hřbitově v Brně-Židenicích.
  • Komentovaná prohlídka hřbitova pro veřejnost, termíny a rezervace najdete zde.
  • Komentovaná prohlídka hřbitova, pouze pro organizované výpravy. Exkurzi lze objednat v TIC ŽOB, e-mail tic@jewishbrno.eu, tel. +420 544526737, nebo prostřednictvím OVK ŽMP Brno, e-mail brno@jewishmuseum.cz, tel. +420 530317651.
  • Volná prohlídka výstavní expozice, recepce TIC ŽO Brno
  • „Brno židovské“ a „Tóra, cesta naděje“, dokumentární filmy, pouze pro skupiny. Shlédnutí lze objednat v TIC ŽOB, viz www.jewishbrno.eu, e-mail tic@jewishbrno.eu, tel. +420 544526737.
  • Aplikace „Mobilní průvodce“ pro chytré telefony zdarma