Úvod » Novinky izraelského velvyslanectví

Novinky izraelského velvyslanectví

Izraelští novátoři převzali ocenění kvality

7. března 2017

Počátkem února obdržely 4 inovátorské projekty ocenění „Quality Innovation Award“. Quality Innovation Award je každoroční mezinárodní soutěž, která byla založena ve Finsku. Tato soutěž má zviditelňovat inovace a hodnotí je na mezinárodní úrovni. číst dále »

Blues by the Beach – Joshua Faudem

14. února 2017

28. února, 2017, 18:00, Kino Ponrepo – Konvikt, Praha
Součástí festivalu festivalu Mene Tekel, v rámci „Večera pro Izrael“ bude promítnut dokumentární film „Blues by the Beach“. Po projekci bude následovat diskuze s režisérem filmu Jeshuou Faudemem, producentem filmu Jackem Baxterem a Romanem Lesným, vydavatelem grafického románu „Mike´s place“, který vznikl na základě filmového dokumentu.

V dubnu roku 2003 je několik filmařů svedeno osudem do Izraele. Začnou točit dokument o Mike’s Place, známém telavivském bluesovém baru s živou hudbou. Mají za cíl ukázat, že Izrael není jen o zdánlivě nekonečném teroru. Chtějí natáčet lidi, kteří se dobře baví v baru. Jejich nápadu je ale učiněno zadost v momentě, kdy Mike’s Place potká tvrdá realita a námět filmu se zcela změní.

Zdroj: Izraelské velvyslanectví v ČR

Soutěž pro všechny fotografy Jeruzaléma

3. února 2017

Židovský národní fond společně s Národním památníkem Givat HaTachmošet (Muniční vrch) v Jeruzalémě, Ministerstvem zahraničních věcí a dalšími partnery vyhlašují mezinárodní fotografickou soutěž, jejímž hlavním tématem je Jeruzalém.

Soutěž bude probíhat: únor – 19. března 2017

Časový rozvrh jednotlivých fází soutěže:

1. V první fázi soutěže (do 28. února 2017) může kdokoliv přihlásit své fotografie zachycující Jeruzalém v jakékoliv jeho podobě či z libovolného období (pravidla soutěže jsou dostupná na stránkách https://gurushots.com/challenge/jerusalem/rules).
2. V druhé fázi (od 29. února do 19. března 2017) bude mít veřejnost/návštěvníci stránek možnost hlasovat a udělit svůj hlas nejkrásnějším či nejzajímavějším fotografiím.

Autoři čtyř vítězných snímků si rozdělí odměnu ve výši $10,000.
Tým kurátorů pak vybere 100 fotografií z top 400, z nichž vytvoří unikátní výstavu, která své brány otevře v památníku Givat HaTachmošet v Jeruzalémě na jaře 2017 a poté se vydá na turné po světě.

Mentor soutěže: David Rubinger

VÍCE informací najdete a své fotografie můžete přihlašovat na stránkách: www.gurushots.com/jerusalem

#JERUSALENS

Seth Siegel: BUDIŽ VODA

15. prosince 2016

Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody číst dále »

Židovská komunita v arabských zemích: Mezi bolestí a nadějí

22. listopadu 2016

Zvláštním hostem na diskusním večeru „Židovští uprchlíci z arabských zemí a Íránu“ bude významná izraelská právnička Prof. Yifat Bitton se svým příspěvkem The Jewis Countries: Between Pain and Hope. číst dále »

Izraelské velvyslanectví zve do Maiselovy synagogy

15. listopadu 2016
  1. listopadu v 18:00 hod.pořádá velvyslanectví Státu Izrael diskusní odpoledne na téma “Židovští uprchlíci z arabských zemí a Íránu” v  prostorách Maiselovy synagogy.

Veškeré detaily jsou v přiložené pozvánce.  Prosíme  o  potvrzení  vaší   účasti  do  27.11 na culture@prague.mfa.gov.il Těšíme se na Vaši účast. číst dále »

IZRAELSKÝ STREET ART NYNÍ UŽ I V PRAZE

23. října 2016

izr A abyste dílo izraelských umělců Nitzana Mintze a Dede Bandaid nemuseli dlouho v ulicích hledat, prozradíme vám, kde ho najdete – velkoplošná malba je už teď k vidění na stěně budovy Nakladatelství Argo v Milíčově 13, Praha 3! číst dále »

Agrivest 2016

15. září 2016

Náš svět čelí do budoucna velkým výzvám – ubývajícímu množství využitelné půdy a přírodních zdrojů, klimatickým změnám. Izrael se od počátku své existence s těmito problémy potýká a dokázal najít řadu chytrých řešení, díky kterým vytvořil ze svého území zelenou oázu v prostřed pouště. Veletrh a konference AgriVest, představuje příležitost dozvědět se z první ruky o nových myšlenkách a technologiích, které pomohou světu “dělat více z méně”. Zapište si do diáře: 27. září 2016, Rechovot, Izrael číst dále »

Ulice jako vzpomínka a symbol

15. září 2016

Měli jsme tu čest zúčastnit se minulý pátek slavnostního přejmenování jedné z královehradeckých ulic na památku obětí holocaustu.

Nový název ulice „Kleinerových“ má připomínat nejen památku královehradecké židovské rodiny, jež zahynula v koncentračním táboře, ale zejména všech obětí holocaustu z Hradce Králové a okolí.
Není však jen vzpomínkou na hrůzy, ale vyjadřuje i naději v osobě všech, kterým se podařilo hrůzy holocaustu přežít. Byli jsme proto velmi rádi, že jsme se osobně mohli setkat s paní Hanou Kleinerovou, kterou jako dítě zachránil a do bezpečí Velké Británie v této pohnuté době převezl Nicholas Winton.

Zdroj: Izraelské velvyslanectví v ČR

Pozdrav z Jeruzaléma

15. září 2016

Jeruzalémský větrný mlýn na obilí dal postavit židovský mecenáš Sir Moses Montefiore v roce 1857. Během blokády Jeruzaléma v roce 1948 sloužil mlýn bojovníkům Hagany jako rozhledna a proto britská správa nechala sestřelit jeho vrchol. Této akci se mezi místními dodnes žertem říká “Operace Don Quijote”. Před čtyřmi lety se tato památka dočkala kompletní obnovy.
Přejeme krásný prázdninový den a dobrý vítr do plachet! číst dále »