Úvod » Novinky izraelského velvyslanectví

Novinky izraelského velvyslanectví

Velvyslanec Meron v Hradci Králové

4. dubna 2017

V rámci své první cesty po České republice navštívil velvyslanec Meron Královéhradecký kraj.  Během nabitého dvoudenního programu stihl položit květiny u památníku připomínajícího výcvik izraelských letců na královéhradeckém letišti, navštívit barokní perlu hospitál Kuks a dokonce zaskočit na zkoušku vynikajícího pěveckého sboru Boni Pueri. číst dále »

Izraelští novátoři převzali ocenění kvality

7. března 2017

Počátkem února obdržely 4 inovátorské projekty ocenění „Quality Innovation Award“. Quality Innovation Award je každoroční mezinárodní soutěž, která byla založena ve Finsku. Tato soutěž má zviditelňovat inovace a hodnotí je na mezinárodní úrovni. číst dále »

Blues by the Beach – Joshua Faudem

14. února 2017

28. února, 2017, 18:00, Kino Ponrepo – Konvikt, Praha
Součástí festivalu festivalu Mene Tekel, v rámci „Večera pro Izrael“ bude promítnut dokumentární film „Blues by the Beach“. Po projekci bude následovat diskuze s režisérem filmu Jeshuou Faudemem, producentem filmu Jackem Baxterem a Romanem Lesným, vydavatelem grafického románu „Mike´s place“, který vznikl na základě filmového dokumentu.

V dubnu roku 2003 je několik filmařů svedeno osudem do Izraele. Začnou točit dokument o Mike’s Place, známém telavivském bluesovém baru s živou hudbou. Mají za cíl ukázat, že Izrael není jen o zdánlivě nekonečném teroru. Chtějí natáčet lidi, kteří se dobře baví v baru. Jejich nápadu je ale učiněno zadost v momentě, kdy Mike’s Place potká tvrdá realita a námět filmu se zcela změní.

Zdroj: Izraelské velvyslanectví v ČR

Soutěž pro všechny fotografy Jeruzaléma

3. února 2017

Židovský národní fond společně s Národním památníkem Givat HaTachmošet (Muniční vrch) v Jeruzalémě, Ministerstvem zahraničních věcí a dalšími partnery vyhlašují mezinárodní fotografickou soutěž, jejímž hlavním tématem je Jeruzalém.

Soutěž bude probíhat: únor – 19. března 2017

Časový rozvrh jednotlivých fází soutěže:

1. V první fázi soutěže (do 28. února 2017) může kdokoliv přihlásit své fotografie zachycující Jeruzalém v jakékoliv jeho podobě či z libovolného období (pravidla soutěže jsou dostupná na stránkách https://gurushots.com/challenge/jerusalem/rules).
2. V druhé fázi (od 29. února do 19. března 2017) bude mít veřejnost/návštěvníci stránek možnost hlasovat a udělit svůj hlas nejkrásnějším či nejzajímavějším fotografiím.

Autoři čtyř vítězných snímků si rozdělí odměnu ve výši $10,000.
Tým kurátorů pak vybere 100 fotografií z top 400, z nichž vytvoří unikátní výstavu, která své brány otevře v památníku Givat HaTachmošet v Jeruzalémě na jaře 2017 a poté se vydá na turné po světě.

Mentor soutěže: David Rubinger

VÍCE informací najdete a své fotografie můžete přihlašovat na stránkách: www.gurushots.com/jerusalem

#JERUSALENS

Seth Siegel: BUDIŽ VODA

15. prosince 2016

Izraelská inspirace pro svět ohrožený nedostatkem vody číst dále »

Židovská komunita v arabských zemích: Mezi bolestí a nadějí

22. listopadu 2016

Zvláštním hostem na diskusním večeru „Židovští uprchlíci z arabských zemí a Íránu“ bude významná izraelská právnička Prof. Yifat Bitton se svým příspěvkem The Jewis Countries: Between Pain and Hope. číst dále »

Izraelské velvyslanectví zve do Maiselovy synagogy

15. listopadu 2016
  1. listopadu v 18:00 hod.pořádá velvyslanectví Státu Izrael diskusní odpoledne na téma “Židovští uprchlíci z arabských zemí a Íránu” v  prostorách Maiselovy synagogy.

Veškeré detaily jsou v přiložené pozvánce.  Prosíme  o  potvrzení  vaší   účasti  do  27.11 na culture@prague.mfa.gov.il Těšíme se na Vaši účast. číst dále »

IZRAELSKÝ STREET ART NYNÍ UŽ I V PRAZE

23. října 2016

izr A abyste dílo izraelských umělců Nitzana Mintze a Dede Bandaid nemuseli dlouho v ulicích hledat, prozradíme vám, kde ho najdete – velkoplošná malba je už teď k vidění na stěně budovy Nakladatelství Argo v Milíčově 13, Praha 3! číst dále »

Agrivest 2016

15. září 2016

Náš svět čelí do budoucna velkým výzvám – ubývajícímu množství využitelné půdy a přírodních zdrojů, klimatickým změnám. Izrael se od počátku své existence s těmito problémy potýká a dokázal najít řadu chytrých řešení, díky kterým vytvořil ze svého území zelenou oázu v prostřed pouště. Veletrh a konference AgriVest, představuje příležitost dozvědět se z první ruky o nových myšlenkách a technologiích, které pomohou světu “dělat více z méně”. Zapište si do diáře: 27. září 2016, Rechovot, Izrael číst dále »

Ulice jako vzpomínka a symbol

15. září 2016

Měli jsme tu čest zúčastnit se minulý pátek slavnostního přejmenování jedné z královehradeckých ulic na památku obětí holocaustu.

Nový název ulice „Kleinerových“ má připomínat nejen památku královehradecké židovské rodiny, jež zahynula v koncentračním táboře, ale zejména všech obětí holocaustu z Hradce Králové a okolí.
Není však jen vzpomínkou na hrůzy, ale vyjadřuje i naději v osobě všech, kterým se podařilo hrůzy holocaustu přežít. Byli jsme proto velmi rádi, že jsme se osobně mohli setkat s paní Hanou Kleinerovou, kterou jako dítě zachránil a do bezpečí Velké Británie v této pohnuté době převezl Nicholas Winton.

Zdroj: Izraelské velvyslanectví v ČR